Historie

Historie_perovani

Historie vzduchové pérování

Značka Firestone se stala synonymem pro vzduchové pérování. První historicky doložená montáž se uskutečnila v Indianě v roce 1935 na vozidle Plymouth.

Od padesátých let dvacátého století začal vzduch pronikat nejen do autobusové výroby General Motors, ale i do oblasti luxusních osobních vozů. Vzduchová novinka se pro většinu výrobců prémiové třídy stala postupně běžným vybavením. Firestone se stal světovou jedničkou v segmentu vzduchového pružení.
Na počátku sedmdesátých let dvacátého století uvedl Firestone další inovativní myšlenku, nahradit originální ocelové pružení celovzduchovým systémem. Počáteční negativní reakce s případnou poruchovostí a vyšší cenou byly rozptýleny. Odměnou za novátorství bylo otevření nového segmentu trhu s nákladními vozy, přívěsy a návěsovou technikou. 

Majitelé lehkých užitkových vozů a karavanů hledali způsob, jak zvýšit komfort a současně zlepšit jízdní vlastnosti jejich „mazlíčků“. Na to Firestone odpověděl novým systémem přídavného vzduchového pérování, které doplňovalo stávající originální odpružení výrobce, který dodal požadovaný jízdní komfort. Kromě tzv. „kemprů“ se novinka rozšířila i do segmentu populárních „Amerických“ Pick-upů.

Devadesátá léta dvacátého století se stala pro vzduchové pružení ve Spojených Státech standardem a popularizace systémů následně pronikla i do Evropy a Austrálie. Systémy jsou historicky známi pod označením Coil-rite, Semi-air, Full-air, Ride-rite, R4Tech, Level-rite.

V devadesátých letech v důsledku rozdělení trhu a kompetencí zástupců značky Firestone byla vytvořena separátní firma Drive-Rite se sídlem v Irsku. Drive-Rite se zabývá výrobou a celosvětovou distribucí systémů vzduchového pérování Semi-air, Full-air, Coil-rite a ovládání Intelliride. 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení